Opór powstający w człowieku a ścieżka duchowa


Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy do Poznania na spotkanie pt.:

Opór powstający w człowieku, a ścieżka duchowa.

Jest oczywiste, że każdy człowiek chce, aby jego życie płynęło tak gładko, jak to możliwe, i to zarówno w Szkole Złotego Różokrzyża, jak i poza nią. Jednak często zdajemy sobie sprawę z tego, że życia nie da się uformować według naszych wyobrażeń i dlatego doświadczamy ostrego dysonansu pomiędzy naszym idealnym planem a twardą rzeczywistością, w wyniku czego często odrzucamy tę rzeczywistość.

I tak na przykład możemy odczuwać opór wobec jakiegoś irytującego zachowania lub cech innych osób. Być może czasami doświadczamy też niechęci wobec tego kim sami jesteśmy, mimo iż nie przeczymy istnieniu naszych negatywnych cech, albo też stawiamy opór wobec miejsca, w jakim znajdujemy się w danym momencie życia, nawet jeśli jest to nieodparta rzeczywistość.

Z pewnością istnieje na świecie opór wobec aktualnego stanu spraw. Jest też możliwe, że odrzucamy życie na płaszczyźnie gęstej materii. Opór jest więc elementem towarzyszącym nam na drodze naszego życia, jest jego częścią i mimo iż z pewnością jest to kłopotliwa emocja, to posiada ona drugą, i to nawet wartościową, stronę, która jest szczególnie prawdziwa i ważna dla kogoś, kto chce podążać duchową ścieżką.