Na ścieżce do domu Ducha


Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy do Poznania na spotkanie i Medytację Gnostyczną pt.

Na ścieżce do domu Ducha

Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi. Mamy wiele wspólnego, lecz równocześnie bardzo się od siebie różnimy.
Każdy z nas żyje inaczej, a cel i sens naszego życia dla wielu z nas pozostaje tajemnicą. Żyjemy oddzieleni od siebie, w niepewnym świecie.
Gdybyśmy teraz zadali sobie pytanie: -„Czy w tym świecie czujemy się jak w domu?”- jaka byłaby nasza odpowiedź? Czy możemy z pełnym przekonaniem odpowiedzieć “Tak, to jest mój dom, tak, to jest mój świat!”?
Czy nie jest tak, że czasem towarzyszy nam poczucie obcości, jakbyśmy znaleźli się w jakiejś nieznanej rzeczywistości zupełnie przypadkiem i bez żadnego przygotowania. Pociąg życia pędzi przed siebie, podczas gdy my niejasno czujemy gdzieś wewnątrz nas, że coś nie jest w porządku. Odczuwamy, że właśnie umyka nam sens naszego życia, i nie możemy go pochwycić. Być może rozpoznajemy to uczucie jako tęsknotę za czymś, czego w tej rzeczywistości nie da się nawet nazwać.
Uczucie to jest czymś absolutnie niepowtarzalnym i wyjątkowym, gdyż, jeżeli w świecie materialnym nie czujemy się jak w domu, to źródło tego przekonania musi wywodzić się z jakiejś innej rzeczywistości – rzeczywistości, która jest znana jedynie naszej wewnętrznej istocie. W przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie odczuwać tej tęsknoty