Medytacja Gnostyczna – Żywa woda


Szczegóły wydarzenia


Co oznacza „Żywa Woda” dla różokrzyżowców i gnostyków wszystkich czasów?Jest to boski materiał budowlany realizacji, czyste astralne pierwotne pole ocean prasubstancji, przyjmujące pole matki, z którego rodzi się na nowo dziecko Boga.Żywa Woda jest czysta gnostyczną siłą Światła, Światłem wieczności od praczasów znana jest jako uniwersalny lek.

Jak rozumiemy określenie „medytacja gnostyczna”?

Słowo medytacja pochodzi od łacińskiego meditatio – zagłębianie się w myślach, rozważanie, namysł.

Jest to proces, który z jednej strony umożliwia „spojrzenie w siebie, w świat wewnętrzny”, a z drugiej strony ma doprowadzić do połączenia oczyszczonej w ten sposób duszy poszukującego z polem Ducha, ze Źródłem Wszechrzeczy.

Medytacja nie wymaga zastosowania określonych technik czy praktyk, ale pełnego samooddania (myśli, pragnień i dążeń) człowieka ziemskiego sile miłości pochodzącej z boskiego świata. W jego wyniku dochodzi do „roztworzenia” naszego egocentrycznego „ja”, przyczyny wszystkich naszych cierpień. Proces samooddania prowadzi do rozkwitu “róży serca” – doskonałej boskiej zasady ukrytej w każdym człowieku.

WSTĘP WOLNY

Osoby zainteresowane prosimy o przybycie co najmniej pół godziny wcześniej (czyli o godzinie 17.30), aby mieć możliwość wcześniejszego przygotowania się do tego wydarzenia.