Medytacja Gnostyczna – Opieka nad duszą dziecka


Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy na Medytację Gnostyczną, której tematem będzie:
Opieka nad duszą dziecka

Temat ten ma bardzo istotne znaczenie. Musimy zawsze pamiętać, że uwaga osób dorosłych: rodziców i nauczycieli, powinna skupiać się na opiece nad duszą dziecka, a nie na zatroskaniu i niepokoju o dziecko.
W większości świata cały system wychowawczy jest przesiąknięty troską i obawami, które wynikają z nieustającej walki o przetrwanie. Jako rodzice chcielibyśmy coś w życiu osiągnąć i zapewnić dobry start naszym dzieciom, by mogły zdobyć w tym świecie jak najlepszą pozycję. Kiedy wydaje nam się, że droga do zdobycia tej pozycji może być w jakiś sposób zagrożona, przepełnia nas niepokój. Jednak lęk jest złym doradcą, zarówno w odniesieniu do naszego własnego życia, jak i życia naszych dzieci, ponieważ lęk i niepokój oznaczają brak wiary w duszę, w jej wysokie pochodzenie i boskie przeznaczenie.

Po medytacji zapraszamy na spotkanie i rozmowę

Medytacja nie wymaga zastosowania określonych technik czy praktyk, ale pełnego samooddania (myśli, pragnień i dążeń) człowieka ziemskiego sile miłości pochodzącej z boskiego świata. W jego wyniku dochodzi do „roztworzenia” naszego egocentrycznego ja, przyczyny wszystkich naszych cierpień. Proces samooddania prowadzi do rozkwitu „róży serca” – doskonałej boskiej zasady ukrytej w każdym człowieku.