Gnostyczna ścieżka wyzwolenia


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 27 czerwiec 2018


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kurs informacyjny:
Gnostyczna ścieżka wyzwolenia

Najgłębszym i najbardziej fundamentalnym pragnieniem każdego człowieka jest pragnienie Światła: światła prawdziwej wiedzy.
Właśnie to pragnienie Światła wznosi człowieka ponad inne żywe stworzenia, jednakże jest to też przyczyną tego, że nie potrafi on ostatecznie zaznać szczęścia w świecie, w którym żyje.
Gnoza jest wiedzą. Jednak nie jest to wiedza głowy, lecz wiedza serca. Gnoza jest bezczasowa i powszechna. Jest obecna wszędzie dla każdego i przez wszystkie czasy jako żywa wiedza, która przybywa do nas przez nasze własne serce. Jeśli Gnoza może do nas przeniknąć jako nowy wgląd, to poznanie to staje się pozytywną siłą w naszym życiu.
Hermetyczny gnostycyzm, jak go przedstawia Szkoła Złotego Różokrzyża, pragnie naprowadzić człowieka na to, co istotne. Nie jest to pean na cześć religii, lecz inteligentne badanie natury, badanie prowadzone z pomocą wszystkich zdolności człowieka: jego serca, ducha, mowy, intuicji. Jest to badanie wielkiej natury, w której istnieje człowiek, i małej natury, w jego wnętrzu. Kto w ten sposób bada, uwalnia się od ograniczonego myślenia, uwięzionego w czasie, i uczy się rozpoznawania swojej prawdziwej wielkości. Człowiek stawia wewnętrzny krok do wiecznego istnienia.
Dlaczego mielibyśmy dalej żyć mając niewiedzącego ducha i zaślepione serca?
Czyż nie nastał czas, aby zbadać dwa wielkie skarby, dzięki którym możemy zwać się człowiekiem: mądrość głowy i głębię serca?
Skoro Ducha i materię można nazwać dwoma biegunami jednej i tej samej istoty, to czyż nie jesteśmy w istocie stworzeniami duchowymi?
A w takim wypadku czy to, co możemy nazwać w sobie duchowym, nie jest podobne do duchowego elementu w innych ludziach?
Czym jest więc Duch? I kim w rzeczywistości my jesteśmy?
Tam, gdzie ponosimy odpowiedzialność za innych, za świat, kosmos, tam też zbliżamy się do esencji istnienia. W wielkim świecie, w wiecznej Naturze, i w małym świecie, w mikrokosmosie.
Są to tematy, które chcielibyśmy zgłębić podczas naszego kursu informacyjnego.

 

Spotkania odbywają się w kolejne środy o godz. 19:00.
Wrocław, ul. Wandy 7/11
Wstęp wolny

Cykl opiera się na tzw. 7 listach informacyjnych pt.: „Różokrzyżowcy. Ścieżka Misteriów w naszych czasach”, które zawierają podstawy filozofii Szkoły Złotego Różokrzyża. Zebrane są one w jednej broszurce, którą otrzymuje każdy uczestnik spotkań.
Można je też pobrać w wersji PDF lub audio: https://goo.gl/dvoCSU