Spotkania z Gnozą


Szczegóły wydarzenia


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wieczór tematyczny: Struktura Wszechobjawienia.

Przedstawimy prezentację wyjaśniającą strukturę Wszechobjawiania, opowiadającą o Świętym Potrójnym Logosie, Siedmiu Obszarach Kosmicznych i gdzie w tej strukurze mieści się nasz świat, w którym żyjemy.

 

Pierwszą rzeczywistością jest NIE BYCIE nieobjawionej Boskości, przyczyny wszystkiego ISTNIEJĄCEGO. Jako istności nie możemy zbliżyć się do tej rzeczywistości. Zostaliśmy zanurzeni w powszechne objawienie i staliśmy się częścią tego objawienia.

Drugą rzeczywistość opisujemy zwykle (w naszej Szkole), jako STATYKĘ. Jest to rzeczywistość niezmienności. Ta rzeczywistość ma trzy obszary, które korespondują ze Świętym Potrójnym Logosem. Jest to najwyższa rzeczywistość boskiego Ducha, nieposiadająca kształtu. W niej nie istnieje nic, ponieważ wszystko potrzebuje jakiejś formy. Jest to ten obszar, w którym boskie Myśli budzą się do życia i przyoblekają się w czystą prasubstancję.

Kiedy te Myśli otrzymują kierunek i formę, wstępują do trzeciej płaszczyzny bytu: do siedmiorakiego objawienia Wszechświata, do zstępującego strumienia stawania się, który rozpościera się od czysto duchowego i energetycznego, aż do czysto cielesnego i materialnego, aby następnie ponownie wznieść się od materialnego do duchowego, wydając owoc objawionej mądrości.

 

Spotkanie odbędzie się w środę 9 stycznia 2019 roku w Krakowie, przy ulicy Augustiańskiej 18/22, o godzinie 19.00.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!