Medytacja Gnostyczna – Nowe życie


Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy na Medytację Gnostyczną, której tematem będzie:

Nowe życie.

Różokrzyżowcy mówią, że istnieje światło jaśniejsze niż słońce, Światło, które promieniuje nieustannie na wszystko i wszystkich.
Spotkanie to chcielibyśmy poświęcić chwili medytacji na temat tego Światła, jest to Światło, które może oddziaływać na nas w absolutnie specjalny sposób – subtelnie, a zarazem z wielką siłą.
Wszystkie żywe istoty rodzą się opromienione delikatnym, subtelnym, a jednak potężnym i wszystko przenikającym światłem. Tak jest rzeczywiście. Mówimy o świetle, które w pradawnych naukach duchowych nazywano Praną. Jest to substancja, która wszystko przenika i wszystko odżywia. Bywa nazywana także Oddechem Boga, a przez Różokrzyżowców określana jest jako Światło Wulkana, który jest Słońcem za słońcem.
To Światło, ta Siła może zwrócić się bezpośrednio do jedynego punktu, który pozostał na nią wrażliwy, a mianowicie do ludzkiego serca. Serce jest bardzo szczególnym narządem. Jest to jedyny punkt w ludzkim ciele, który może przez chwilę przebywać i oddychać w tym Świetle, bez zewnętrznej ingerencji kogokolwiek lub czegokolwiek, bez żadnych praktyk i ćwiczeń. Ten punkt jest w stanie wejść w kontakt ze Źródłem wszelkiego Życia i bezpośrednio doświadczać wpływu promieniowania tajemniczej rzeczywistości życia, Światła Duchowego Słońca.
Każdy z nas posiada tę wrażliwość, każdy z nas jest zdolny do tego by powrócić do pierwotnego stanu bycia boskim człowiekiem. W jaki sposób można tego dokonać?
Przede wszystkim poprzez otwarcie swojego serca na to Światło. Jeżeli tylko człowiek otworzy się, dotknięcie przez Światło zawsze nastąpi. Jest to możliwe tutaj, w tej Świątyni, ale także w każdym innym miejscu i czasie. Nie są potrzebne do tego jakieś specjalne medytacje lub ćwiczenia, jakaś szczególna aktywność umysłu lub woli, wręcz przeciwnie. Jedyną ważną rzeczą jest głęboka tęsknota za jedynym, wszechogarniającym Źródłem życia. Ta szczera tęsknota sprawia, że człowiek może zostać dotknięty przez Światło i połączony z nim.