Gnostyczna ścieżka samopoznania – spotkanie 6


Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na cykl 7 spotkań pt.:
Gnostyczna ścieżka samopoznania

Ten cykl siedmiu tematów z filozofii różokrzyża udziela podstawowego wglądu w to, czego można się nauczyć w Szkole Złotego Różokrzyża i jak to zastosować w życiu.
Omówimy podstawowe pojęcia, cel Szkoły, ścieżkę samopoznania oraz metody wspomagające ucznia na tej ścieżce.

Duchowa praca Różokrzyżowców

W pierwotnym polu życia ludzkości, w szóstym obszarze kosmicznym, istnieje duchowa hierarchia. Jest to Powszechny Łańcuch Braterstwa Światła, który od początku zabiega o ludzkość, zasadniczo związaną z siódmym obszarem kosmicznym. Wszyscy słudzy tego Braterstwa, bez względu na religię, do której należeli, pracują w sile kosmicznego Chrystusa. Są to wielcy nauczyciele ludzkości i wtajemniczeni (jak np. Budda, Zaratusztra, Jezus), a także liczni inni służebnicy. Od czasu do czasu przybywają oni do ludzkości, dobrowolnie inkarnując w materialnym polu życia. Między innymi zakładają oni szkoły duchowe, w których można nauczać poszukujących i pragnących uwolnienia ludzi. Dla służebników Braterstwa takie zanurzenie się w czasoprzestrzennych ograniczeniach jest zawsze ofiarą, ponieważ wiązanie się z przemijalną materią jest dla uwolnionego mikrokosmosu bardzo bolesne. Największym bólem jest fakt, że przesłanie, z jakim się przybywa, nie jest rozumiane przez ludzi, dla których ta ofiara jest ponoszona. Służebnicy Braterstwa podejmują jednak ten trud, a stan ich bytu sprawia, że nie są uwięzieni w materii. Praca w służbie ludzkości, wykonywana przez wtajemniczonych na subtelniejszych poziomach, stanowi szósty poziom uwalniającej drogi.

Spotkania odbywają się w kolejne środy, począwszy od 8 listopada, o godz. 18:30.
Wrocław, ul. Wandy 7/11
Wstęp oczywiście bezpłatny.

Cykl opiera się na tzw. 7 listach informacyjnych pt.: „Różokrzyżowcy. Ścieżka Misteriów w naszych czasach”, które zawierają podstawy filozofii Szkoły Złotego Różokrzyża. Zebrane są one w jednej broszurce, którą otrzymuje każdy uczestnik spotkań.
Można je też pobrać w wersji PDF lub audio: https://goo.gl/dvoCSU

Daty i tematy kolejnych spotkań:

13.12.2017 – Duchowa praca Różokrzyżowców
20.12.2017 – Uczniowie i Szkoła Duchowa