Czas jest uniwersalną pamięcią wyrytą na tablicach Przestrzeni

Skarbnica tekstów duchowych

Urzeczywistniaj ukrytą w Tobie boskość, kontemplując za pośrednictwem internetowych programów, święte pisma różnych tradycji duchowych.

MISTERIA MIRDADA

Czas jest uniwersalną pamięcią wyrytą na tablicach Przestrzeni

Fragmenty Rozdziału 21

Czas jest uniwersalną pamięcią wyrytą na tablicach Przestrzeni. Czas pamięta wszystko bez wyjątku – nie tylko to, co zapisało się w waszej pamięci jako żywe wspomnienie, lecz również to, czego jesteście zupełnie nieświadomi, bo Czas nie zna zapomnienia, o nie! Czas pamięta wasz najdrobniejszy gest, najmniejszą fanaberię, najlżejszy oddech. Wszystko natomiast, co zawiera się w pamięci Czasu, odcisnęło swoją pieczęć na wszystkim, co istnieje w Przestrzeni.

Żałośnie nierzetelnym rachmistrzem jest zawodna pamięć Człowieka. Nie to, co bezbłędna pamięć Czasu, która z największą dokładnością prowadzi księgę rachunków Człowieka z jego bliźnimi i z wszystkimi innymi istotami we Wszechświecie i zmusza go, aby rozliczał się z nimi z każdym mgnieniem oka, życie po życiu i śmierć po śmierci.

Piorun nigdy nie uderzy w dom, jeżeli ten dom sam nie ściągnie go na siebie. Dom w równym stopniu co piorun odpowiada za to, że został zrujnowany. Byk nigdy Człowieka nie ubodzie, jeżeli Człowiek sam nie zaprosi byka, aby go ubódł. I zaprawdę to Człowiek bardziej odpowiada za to, że broczy krwią, aniżeli byk. Mordowany sam ostrzy sztylet swojego mordercy i obaj zadają śmiertelne pchnięcie. Rabowany sam steruje ruchami rabusia i obaj dokonują rabunku.

O tak! Człowiek sam zaprasza do siebie utrapienia, a potem protestuje przeciwko tym niechcianym gościom zapominając, że sam napisał i rozesłał do nich zaproszenia. Ale Czas nie zapomina i w swoim rytmie dostarcza każde zaproszenie pod właściwy adres i każdego zaproszonego wiedzie do siedliska gospodarza.

Podejmujcie każde nieszczęście niczym największe szczęście, bo nieszczęście raz zrozumiane rychło przekształca się w szczęście, podczas gdy źle pojmowane szczęście, szybko nieszczęściem się staje.

Nie ma przypadków w Czasie i Przestrzeni, lecz wszystkim zarządza Wszechwola, która w niczym się nie myli i niczego nie przeoczy. Niechaj wasza wola służy Wszechwoli do czasu, kiedy dzięki Zrozumieniu, Wszechwola służyć zacznie waszej woli.