02.01. WIECZORNA INSPIRACJA 12

Skarbnica tekstów duchowych

Urzeczywistniaj ukrytą w Tobie boskość, kontemplując za pośrednictwem internetowych programów, święte pisma różnych tradycji duchowych.

DUCHOWE PRZEŻYWANIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

02.01. WIECZORNA INSPIRACJA 12
Jezus Omawia Znaczenie Odpoczynku, Ciszy i Refleksji
Rozdział XL Ewangelii Wodnika

Oto wczesnym rankiem, Jezus przyszedł ponownie, aby nauczać i uzdrawiać. Ukazało się niepojęte światło, jakby górował nad nim jakiś potężny duch.

Jeden z magów zauważył to i poprosił, żeby Jezus wyznał mu, skąd pochodzi jego mądrość i jakie jest znaczenie tego Światła.

Jezus rzekł: Istnieje Cisza, w której dusza może spotkać swojego Boga i tam znajduje się krynica mądrości, a wszyscy, którzy tam wstępują, zostają zanurzeni w świetle i przepełnieni wiedzą, miłością i mocą.

Mag rzekł: Opowiedz mi o tej Ciszy i o tym Świetle, tak abym mógł się tam udać i tam zamieszkać.

I Jezus rzekł: Cisza nie jest ograniczona, nie jest miejscem ograniczonym ścianami, ani skalnymi murami, nie strzeże jej też żaden miecz człowieka.

Ludzie przez cały czas noszą w sobie to tajemnicze miejsce, w którym mogą spotkać swojego Boga.

Nie ma znaczenia, gdzie człowiek przebywa: czy na szczycie góry, czy w najgłębszej dolinie, na rynku, w spokojnym domu, może on natychmiast, w każdym momencie, otworzyć na oścież drzwi i znaleźć Ciszę, znaleźć dom Boga, który
jest w duszy.

Człowieka nie będzie tak bardzo rozpraszać hałas interesów, słów i myśli ludzkich, jeśli będzie on samotnie szedł doliną, czy górską przełęczą.

A kiedy ciężar życia wywiera silny nacisk,znacznie lepiej jest wyjść i poszukać spokojnego miejsca do medytacji i modlitwy.

Cisza jest królestwem duszy, niewidzialnym dla ludzkich oczu.

W Ciszy, przed umysłem mogą pojawić się zjawy, ale wszystkie one podporządkowane są woli; gdy przemówi wielka dusza, znikną.

Jeśli chcesz znaleźć tę Ciszę duszy, musisz drogę do niej przygotować samemu. Tylko ludzie czystego serca, mogą tam wejść.

I musisz odłożyć na bok całe napięcie umysłu, wszystkie troski o interesy, wszystkie lęki, niepokoje, wątpliwości i myśli o problemach.

Twoja ludzka wola musi zostać wchłonięta przez boską, wtedy wstąpisz w świadomość świętości

Znajdziesz się w Świętym Miejscu i na żywym ołtarzu zobaczysz płonącą świecę Pana.

A kiedy zobaczysz ją tam palącą się, wejrzyj głęboko do świątyni swojego mózgu, a ujrzysz, jak wszystko tam jest rozpalone.

W każdej części, od stóp do głowy, wszędzie umieszczone są świece i tylko czekają, aż zapali je płonąca pochodnia miłości.

A gdy zobaczysz, jak te wszystkie świece płoną, to spójrz, a ujrzysz oczami duszy, wody wylewające się ze źródła mądrości i będziesz mógł pić i tam pozostać.

A potem zasłony odsuną się i znajdziesz się w Najświętszym, gdzie spoczywa Arka Boga, której przykryciem jest Tron Zmiłowania.

Nie bój się podnieść świętego wieka. Tablice Prawa ukryte są w Arce.

Weź je i dokładnie przeczytaj, zawierają one bowiem wszystkie nakazy i przykazania, jakich kiedykolwiek ludziom będą potrzebne.

I w Arce leży magiczna laska proroctwa i czeka na twoją dłoń, jest ona kluczem do wszystkich ukrytych znaczeń teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.

I spójrz oto jest manna, ukryty chleb życia, a ten kto go spożyje, ten nigdy nie umrze.

Cherubini dobrze strzegli tego skarbca dla każdej duszy, i każdy kto tego pragnie, może tam wejść i odnaleźć swój własny skarb.

Kacper słyszał, jak hebrajski mistrz mówił, i zawołał: Spójrzcie, oto mądrość bogów przyszła do ludzi!

I Jezus udał się w drogę i w świętych grupach Cyrusa, gdzie zebrało się mnóstwo ludzi, nauczał i uzdrawiał chorych.

https://spiritualtexts.academy/spiritual-christmas/02-01-narrative-12/