Jan, który narodził się po raz ostatni

Jan, który narodził się po raz ostatni

Opowieść o Janie, który urodził się po raz ostatni jest historią pewnego młodego człowieka, który dziedziczy majątek ziemski. Jest to majątek, z którym związane jest pewne szczególne zadanie do wypełnienia, które brzmi: Zmień ten dom zgodnie z pierwotnym planem, potem odnów wszystkie pomieszczenia po kolei.

Zadanie to na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo łatwe, lecz gdy Jan, pełen entuzjazmu, zabiera się do jego realizacji, absolutnie nie spodziewa się, jakie, daleko sięgające, skutki pociągnie to za sobą. Opowieść o Janie, który urodził się po raz ostatni stanowi opowiadanie symboliczne, a Jan urodzony po raz ostatni jest pewnym pojęciem, pewnym przykładem. Ta opowieść została przeczytana podczas konferencji w Noverosie, w ośrodku konferencyjnym dla młodzieży Lectorium Rosicrucianum, a później w Polsce, w Niemczech i we Francji.

Może się ona stać historią każdego człowieka, który gotów jest poprawić swoje życie i odnowić je oraz ukierunkować się na struktury linii sił Jedynego Światła.

Książkę można zakupić w wydawnictwie Rozekruis Pers:

http://rozekruispers.pl/index.php/site/book/41


Powrót do listy książek