Medytacja Gnsostyczna w Warszawie


Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy na listopadową Medytację Gnostyczną pt. „Komu bije dzwon”.

Tematem naszej medytacji będzie tytuł książki Ernesta Hemingwaya „Komu bije dzwon” oraz jego słowa: „Nie ma nic szlachetnego w byciu lepszym od innych. Prawdziwa szlachetność to bycie lepszym od dawnego siebie”.

Kiedy dystansujemy się od wszystkich ziemskich spraw, uwalniamy się od naszych kotwic. Oddajemy wszystko, co wzięliśmy z Ziemi. Nie polega to na tym, że nie możemy posiadać żadnych rzeczy, ale że wewnętrznie jesteśmy od nich wolni. To nie tylko zdystansowanie się od przedmiotów materialnych, lecz także od naszych celów, ambicji, pragnień, ideałów, wiedzy, religii, autorytetów, opinii, itd., Wewnętrznie do niczego nie dążymy, nie staramy się być kimś. Dla przeciętnego człowieka jest to przerażające. Jest to straszne, ponieważ wiąże się z umieraniem. Jest to przerażające, ale tylko dlatego, że nie rozumiemy istoty śmierci. Co nam daje wewnętrzny grób? Ciszę i jasność. Kiedy rozpuści się cała mgła, gdy znikną wszystkie opinie, konflikty, wszystkie małe ludzkie troski i zmartwienia, wtedy niebo staj się czyste. Całkowicie bezchmurne. Świadomość staje się czysta jak kryształ i cicha jak górskie jezioro. Zaczynamy rozumieć życie i widzieć prawdę. W grobie naszego małego, niemądrego „ja” odnajdujemy ciszę, jasność i spokój.

Prosimy o przybycie co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem Medytacji Gnostycznej i o zabranie ze sobą obuwia na zmianę. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny