Graal

Graal symbolizuje oczyszczone sanktuarium serca − duszę, która ponownie się narodziła i może przyjąć ogień ducha. Oryginalne znaczenie słowa „Graal” wskazuje na stopniowe oczyszczenie, kroki duchowej ścieżki.

Więcej…

Jednorożec

Jednorożec jest starożytnym symbolem duchowej siły. Z wyglądu jest podobny do białego konia, a jego spiralnie kręcony róg na czole symbolizuje ukierunkowanie na główny cel…

Więcej…

Krzyż

Krzyż jest jednym z najstarszych symboli ludzkości. Odnosi się do czterech kierunków, skrzyżowania dróg i decyzji. Symbolizuje świat między tym, co na górze i tym, co na dole, gdzie człowiek stoi z rozpostartymi ramionami.

Więcej…

Pelikan

Pelikan karmiący swoje pisklęta własną krwią to starożytny symbol Chrystusa. Pelikan odnosi się tu do Chrystusowej ofiary miłości, ponieważ to Chrystus daje swoją krew ludzkości. Siedem piskląt oznacza siedmiokrotnego ducha, trzy pisklęta – boską trójcę. Krew Chrystusa jako siła miłości wnika w ludzkie serce jak miecz…

Więcej…

Pentagram

Pentagram symbolizuje człowieka o odrodzonej duszy, nad którym jaśnieje gwiazda z Betlejem. Pięć ramion gwiazdy jest ściśle ze sobą połączonych. Są to punkty świetlne odnowionego człowieka: czakry głowy, rąk i stóp.

Więcej…

Róża

Mistyczne określenie atomu iskry Ducha (zwanego także praatomem lub atomem Chrystusowym), pokrywającego się mniej więcej z najwyższym punktem prawej komory serca; matematyczne centrum mikrokosmosu, relikt boskiego życia.

Więcej…